بازرسان مالیاتی، ناظران در اجرای قانون هستند
برای گفتگویی آزادتر با دوستانتان
به انجمن ما مراجعه کنید
ورود به نرم افزار تخصصی شرکت
نرم افزار هونام
برای آشنایی با خدمات شرکت
.
اطلاعات سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 102
کل نظرات : 1
آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 8
آمار بازدید
آی پی امروز : 20
آی پی دیروز : 70
بازدید امروز : 141
باردید دیروز : 172
ورودی امروز گوگل : 1
ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته : 141
بازدید ماه : 721
بازدید سال : 12,986
بازدید کلی : 150,198
مشخصات
آی پی : 18.207.129.175
سیستم عامل :
مرورگر:
آرشیو

نویسنده : مدیر سایت
بازدید : 355


دادستان کل کشور در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشور از بازرسان به عنوان ناظران اجرای قانون یاد کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، دادستان کل کشور در نخستین همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشور که  در سالن مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی آغاز شد، با تشریح ابعاد واقعه عاشورا، عمل به حق و نهی از منکر را بزرگترین درس و عبرت آن واقعه یاد کرد و افزود: پیام امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی نیز متکی بر همین اصل است.
وی با بیان اینکه در نظام اداری کنونی کشور، ملاک و معیار حق، عمل به قانون است، قانون مداری را مهم ترین اصل در این زمینه برشمرد و اظهار داشت: قانون بایستی بدرستی و دقیق اجرا شود ولو اینکه ضعف هایی هم داشته باشد و یا در صورت اجرای قانون، بازخوردها، تبعات و مشکلاتی هم درپی داشته باشد و هیچ کس نباید به خود اجازه قانون شکنی بدهد.
دادستان کل کشور، در ادامه با اشاره به منشور نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، بر دو اصل اعتماد و نظارت تاکید نمود و افزود: هر دوی این اصل مهم اند و نه تنها نظارت و کنترل به معنی سلب اعتماد نیست بلکه موجب تداوم اعتماد می گردد.
وی در خصوص ابعاد نظارت و بازرسی اظهار داشت: ممکن است در حوزه هایی همه مصادیق کنترل شود اما عموما برخی از مصادیق بصورت اتفاقی کنترل و بازرسی می شوند. اجرای دستور سازمانی و آنچه در قانون مالیاتی آمده است، انجام آنها یک ضرورت است اما مهم تر از آن، تبیین این موضوع است که اخذ و وصول مالیات چه نفعی دارد و فرار مالیاتی چه ضررهایی بدنبال دارد؟
رئیسی خاطرنشان کرد: با ایجاد این باور سازمانی و تنویر افکارعمومی که فرار مالیاتی ضد ارزش است و همه از آن خسارت می بینند و در مقابل وصول مالیاتی منجر به توسعه حقیقی ملی و انجام کارهای اساسی و زیرساخت ها گردد، کار بازرسان نیز برای انجام این وظیفه تسهیل می گردد. وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در نظام مالیاتی طی سالیان اخیر اقدامات خوبی انجام شده است با این حال، ظرفیت بیشتری نیز برای بهبود نظام مالیاتی وجود دارد بویژه در جاهایی که برخی مشاغل و کسب و کارها، درآمدهای واقعی را کتمان می کنند که البته با ایجاد ساز و کارهای لازم و قانونی توسط نهادهای قانونگذار، نظام مالیاتی نیز موفقتر عمل خواهد کرد.
دادستان کل کشور، در پایان با ذکر این نکته که رفتار مناسب ناظران و بازرسان، می تواند مشوق اجرای قانون گردد و رفتار نامناسب زمینه گریزپذیری را به دنبال داشته باشد، ابراز امیدواری کرد با آغاز بکار فعالیت بازرسان مالیاتی موضوع این همایش، منجر به حسن جریان امور گردد.

کاهش تخلفات اداری با نظارت و بازرسی مستمر
دادستان انتظامی مالیاتی در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشور تلاش برای کاهش بروز و ظهور تخلفات اداری را از اصلی ترین اهداف انتخاب بازرسان مالیاتی در این حوزه اعلام کرد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، داود آرضایی، دادستان انتظامی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در همایش بازرسان مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری، با تشریح مصادیق فساد اداری و زمینه های بروز و ظهور آن، بر تفکیک و تمایز تخلفات عمدی و سهوی اشاره کرد و گفت: تخلفات عمدی در ادارات مالیاتی گسترده نیست اما مانع از این نمی شود که نظارت و بازرسی کمتر شود و یا نادیده گرفته شود. وی با بیان اینکه عمده تخلفات اداری بصورت سهوی و اشتباهی صورت می گیرد، اظهار داشت: برخی از این نوع تخلفات ناشی از جهل و عدم آگاهی همکاران مالیاتی و مودیان است.
لذا تحرکات همکاران بازرس، زمینه وقوع این نوع تخلفات را کاهش می دهد. آرضایی، در ادامه با اشاره به پیچیده بودن کشف تخلف، بر دقت، جدیت و محرمانه ماندن تخلفات تا رسیدگی نهایی تاکید و توصیه کرد قبل از وقوع جرم می توانید با اتخاذ تدابیر مناسب، اقداماتی انجام دهید اما بعد از وقوع جرم و تخلف نباید اختفا صورت بگیرد.
وی در پایان به برخورد تضامنی با متخلف و احضار مسئول بالادست وی و عدم پذیرش اهمال و مسامحه در برخوردها تاکید و خاطرنشان کرد: با این اقدام زمینه های بروز و وقوع تخلف کاهش و سلامت اداری افزایش می یابد.


نظرات کاربران

کد امنیتی رفرش
برخی مشتریان ما

اطلاعات کاربری و عضویت سریع

تصویر : https://rozup.ir/view/3551346/fooder.jpg