بخشنامه ۵۷/۹۳/۲۰۰ مورخ ۹۳/۵/۱۴(ابلاغ جدول ضرایب تشخیص درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۱۳۹۲)

گروه شرکتهای حسابان تدبیر هونام

برای گفتگویی آزادتر با دوستانتان
به انجمن ما مراجعه کنید
قالب جدیدی برای وبلاگتان نیاز دارید؟!!
شهرقالب !
دنبال مطالب تفریحی هستید؟!
بخش تفریحی!
اطلاعات سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 104
کل نظرات : 1
آمار کاربران
افراد آنلاین : 30
تعداد اعضا : 8
آمار بازدید
آی پی امروز : 90
آی پی دیروز : 29
بازدید امروز : 1,414
باردید دیروز : 106
ورودی امروز گوگل : 9
ورودی گوگل دیروز : 1
بازدید هفته : 1,767
بازدید ماه : 7,189
بازدید سال : 45,543
بازدید کلی : 182,755
مشخصات
آی پی : 44.192.48.196
سیستم عامل :
مرورگر:
آرشیو

نویسنده : مدیر سایت
بازدید : 398


در اجرای مقررات بند(ب) ماده ۱۵۴ قانون مالیات های مستقیم مصوب اسفندماه ۱۳۶۶ و اصلاحیه های بعدی آن، به پیوست یک عدد لوح فشرده (CD) مجموعه ضرایب مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۲ حوزه تهران مصوب کمیسیون بند(الف) ماده مذکور به انضمام فهرست اصلاحات و تغییرات ضرایب مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۲ نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۱ با رعایت موارد ذیل به منظور تشکیل کمیسیون های بند(ب) ماده ۱۵۴ قانون در مرکز استان و ادارات امورمالیاتی شهرستانهای تابعه، ارسال می گردد.

1.   باتوجه به اینکه حداکثر تعدیلات لازم در مجموعه ضرایب مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۲ متناسب با اوضاع و احوال اقتصادی سال مذکور توسط کمیسیون بند (الف) ماده ۱۵۴ اعمال شده است، انتظار می رود مصوبات کمیسیون های بند(ب) ماده ۱۵۴ قانون واجد حداقل تغییرات پیشنهادی در مجموعه مذکور باشد.
۲٫   نظر به اینکه به جهت مشابهت های ساختاری فعالیتهای اشخاص حقیقی و حقوقی از حیث نرخ سودآوری فعالیتها، ضرایب مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی در جدول ضرایب مالیاتی عملکرد مزبور یکسان می باشد، مقتضی است کمیسیون های بند (ب) ماده ۱۵۴ قانون، پیشنهادات خود را قالب ساختار مذکور مصوب نمایند.
۳٫   ادارات امورمالیاتی مکلفند در هنگام اعمال ضریب و تعیین درآمد مشمول مالیات مودیان، نکات و ضوابط اجرایی مندرج در مقدمه مجموعه مذکور را ملاک عمل قراردهند.
۴٫   نظر به تشابه ساختاری فعالیتهای اقتصادی در حوزه های جغرافیای همجوار، ضروری است ادارات کل امورمالیاتی ترتیبی اتخاذ نمایند تا تغییرات پیشنهادی لازم در اقلام ضرایب مالیاتی به نحوی صورت پذیرد که واجد بیشترین هماهنگی میان تصمیمات کمیسیون های شهرستانهای تابعه استان باشد.
۵٫   باتوجه به موارد فوق، مقتضی است ادارات کل امورمالیاتی با رعایت مفاد بند(ب) و تبصره های ۱، ۲ و ۴ ماده فوق الاشاره نسبت به تشکیل کمیسیون مربوط در مرکز استان و ادارات امورمالیاتی شهرستانهای تابعه اقدام نمایند و ضمن انجام بررسی های کارشناسی و توجه به اوضاع و احوال اقتصادی خاص جغرافیایی در صورت اقتضاء تغییرات لازم را در اقلام آن با ذکر دلایل مستند و کافی به عمل آورده و صورتجلسات مربوطه و اصلاحات پیشنهادی را صرفاً مطابق فرمهای پیوست (شماره یک و دو) تنظیم و بصورت متمرکز ازطریق آن اداره کل، حداکثر تاتاریخ ۱۵/۶/۱۳۹۳، ازطریق سیستم چارگون به دفتر پژوهش و برنامه ریزی ارسال نمایند تا اقدامات قانونی به عمل آید. موکداً اعلام می گردد درخواستهایی که در قالب فرمهای پیوست به صورت مرتب و مطابق طبقه بندی مندرج در جدول تهیه می گردد، بایستی منضم به دلایل کافی و مستند بوده و به تایید و امضاء همه اعضاء کمیسیون رسیده باشد. بدیهی است مواردی که مراتب فوق در آن رعایت نگردد، مورد بررسی و امعان نظر قرار نخواهدگرفت.
۶٫   ضمن تاکید بر لزوم دقت نظر کامل ادارات امورمالیاتی در استخراج و اعمال دقیق ضریب مالیاتی فعالیتها از مجموعه مذکور، ادارات کل امورمالیاتی مکلفند فهرست مواردی که در اجرای مقررات تبصره ۳ ماده ۱۵۴ قانون تعیین ضریب مالیاتی آنها به هیات حل اختلاف مالیاتی احاطه می گردد را به انضمام تصاویر آراء هیات های مزبور، هر سه ماه یکبار به دفتر پژوهش و برنامه ریزی ارسال نمایند.
مزید اطلاع، مجموعه جدول ضرایب مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۲ در دست چاپ می باشد که به محض چاپ به تعداد لازم ارسال خواهدگردید.

علی عسکری


نظرات کاربران

کد امنیتی رفرش
درباره سایت

اطلاعات کاربری و عضویت سریع